Orgeneral Hulusi Akar Cami ve Külliyesi Açıldı

140

Kayseri (CUHA) – Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri programı çerçevesinde, yapımı bitiren Orgeneral Hulusi Akar Cami ve Külliyesinin açılış merasimine katıldı.

Caminin açılışında halka hitaben kısa bir konuşma yapan Reisicumhur Erdoğan, Kayseri’de yapımı bitiren diğer yapıtların açılışına işaret ederek, “Bu merasimin sanki içsel çimentosu olan Hulusi Akar Camimizin de şu anda açılışını yapıyoruz” dedi.

Özgün mahalli bir mimari olmasından dolayı caminin büyüleyici olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Burada tabii yalnızca bir mescit, bir cami yok, bu arada bu kabristanın içerisinde böyle bir külliye oluştu. Bu külliye ile beraber burada aynı vakitte daimi bir vaaz-ı tavsiye oluşacak. Bir taraftan kabristana bakacağız oradan kısmetimizi alacağız, hayat neymiş sualine yanıt ararken; işte hayat, musalla taşı ve mezarlık diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Reisicumhur Erdoğan, kabristanda Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın anne ve babalarının medfun olduğunu belirterek, “Onların ruhlarına da bu vesileyle biraz sonra Fatiha’mızı allahın izniyle göndereceğiz. Tüm kabristanda medfun bulunanların ruhlarına da allahın izniyle Fatihalarımızı göndereceğiz. Şehitlerimizin ruhlarına göndereceğiz ve gazilerimize şifalar dileyeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Yorum
Adını buraya gir