Kosova’nın yöresel yemekleri Hatay’a taşındı

95

Hatay  (CUHA) – Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği tarafından tertip eden ‘Arkadaşlık Köprüsü Kültür ve Sanat Projesi’ dahilinde Hatay’a gelen Kosovalı Kadınlar, HATMEK’te mahalli yemeklerini sergiledi.

12 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen etkinliğe, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ömer Dolar, HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Bozkurt, Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Maide Şabani ve çok sayıda dernek azası katılım gösterdi.

HATMEK’te (Hatay Meslek Edindirme Kursları) mutfağa giren Kosovalı Kadınlar, şarkılar ve türküler eşliğinde Kosova mutfağının birbirinden lezzetli mahalli tatlarından içli köfte, lokom, kol böreği, sofra bezi Boşnak Böreği ve Arnavut Böreğini yaparak hünerlerini sergiledi. Kosova’nın mahalli tatlarından oluşan birbirinden lezzetli yemekleri, başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ömer Dolar olmak üzere katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Yemeğin hemen sonrasında HBB Gastronomi Proje Uzmanı Celil Erkan, Hatay’ın damak çatlatan lezzetlerinden künefeyi Kosovalı kadınların beğenisine sundu. Gerçekleştirilen etkinliğin hemen peşinden Dernek Başkanı Şabani, konukseverliğinden ve desteklerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Yorum
Adını buraya gir