Engelsiz Sanat Festivali Heyecanı Mersin’i Sardı

143

Mersin (CUHA)- Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene 2. defa tertip eden Mersin Beynelmilel Engelsiz Sanat Şenliği ikinci gün konserleriyle de dolu dolu geçti.

Negatif hava koşullarına karşın konserler Mersinlilerden yoğun alaka gördü. Tüm Mersin şenlik heyecanına iştirak etti.

Marina ALIŞVERİŞ MERKEZİ’de gerçekleştirilen konseri dinleyenler arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner ve şehir protokolü bulundu.

Öncelikle sahneye Rusya’dan gelen 16 yaşında olan Danil Pluzhnikov çıktı. Pluzhnikov, kendi bestelediği şarkılarını tüm engelliler ve Mersinli yurttaşlar için seslendirdi.

Sahneye, ezberlediği Azerbaycan halk şarkısı ‘Fikrimden Geceler’ ile çıkan Pluzhnikov, ayrı olarak efsane sanatçı Crish İsaak’ı ‘Wicked Game’ isimli parçası ile andı. Pluzhnikov gece süresince duygusal ve hareketli parçalarını sevenleri ile beraber hep bir ağızdan söyledi.

Pluzhnikov’dan sonra sahne alan görme özürlü Alman sanatçı Joana Zimmer de sanatın mani tanımadığını seslendirdiği parçalar ile Mersin’den tüm dünyaya duyurdu. Söylediği şarkılar ile Mersin halkını kendine hayran bırakan Zimmer, performansı sonrası çiçek ve plaketini Başkan Kocamaz’ın elinden aldı.

“Festival Mersinimiz için ehemmiyetli bir çıkış noktası olacaktır”

Başkan Kocamaz konuşmasında Mersin Beynelmilel Engelsiz Sanat Festivali’ni yapmaktan dolayı gurur duyduklarını dile getirerek, “Bu hava muhalefetine rağmen burada ısrarla dünyanın fark bölgelerinden gelen sanatçılarımızı izlemek için ısrar ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu etkinlik dünyada bir ilk ve Mersinimize farkındalık yaratacak bir etkinlik. Dolayısıyla allahın izniyle bundan sonraki yıllarda dünyada bir marka olarak yerini almaya çalışan Mersinimiz için ehemmiyetli bir çıkış noktası olacaktır. Mersinimizi şereflendiren tüm sanatçılarımıza ve bizi yalnız bırakmayan sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

10 yıl önce geçirdiği trafik kazası neticesi bir ayağını kaybeden Çiğdem Bezci ise seslendirdiği şarkılar ile yurttaşları coştururken, hüzünlü hayat hikayesi ile de müzik severleri duygulandırdı. Sahneye ‘Seni Sana Bırakamam’ şarkısı ile çıkan Bezci, konserini ‘Anlamazdın’ parçası ile sonlandırdı.

CEVAP VER

Yorum
Adını buraya gir