Çelik, “AK Parti’nin aşamayacağı engel, bozamayacağı tuzak yoktur”

93

Adana (CUHA) – AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Çukurova Kaza Örgütünün tertip ettiği Müracaat etme Meclisi toplantısına katıldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Çözülemez kriz yoktur, aşılamaz engel yoktur, üstünden geçilemez yokuş yoktur. Sizin desteğiniz olduğu sürece AK Parti’nin aşamayacağı engel, bozamayacağı tuzak yoktur.” diye konuştu.

Çelik, son iki aydır Çukurova’da işlerin öncekine kıyasla çok çok iyi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilince ülkede pek çok şeyin değiştiğini, bu değişime ayak uyduranlar ve uydurmayanların olduğunu belirten Çelik, gördüğü kadarıyla yeni döneme en iyi ayak uyduranın Çukurova kazası olduğunu aktardı.

Çelik, seçim dönemini Çukurova’nın çok iyi geçirdiğini, ancak seçimler bittikten sonra da aynı çalışmaları büyük bir heyecanla, azimle sürdürdüğünü, son iki aydır da vites yükselttiğini ifade ederek, yeni dönemde seçimlere hazırlık noktasında çok özel bir performans ortaya koyulduğunu gördüklerini kaydetti.

“Buralara, bu kürsülere konuşmacı olarak çağrı edilirken, milletvekilleri, genel başkan yardımcıları, bakanlar olarak bir protokol yapılıyor, bildiğiniz gibi bu resmi bir protokoldür asalında. Şayet, kim daha çok çalışıyor, kimin AK Parti’ye daha çok emeği var diye bir protokol yapılsaydı burada ilk ismi zikredilmesi şart olan en arka sırada oturan kardeşlerimizin olması gerekirdi.” diyen Çelik, kendilerinden daha çok emeği olanların en arka sıradaki, isimleri bu salonda okunmayan, seçim vakitleri koşan, her salonu dolduran, sandıklar tutulacak denildiğinde her vakit en öne fırlayanlar olduğunu kaydetti.

“AK Parti rastgele bir parti değil”

Çok yeni bir döneme girildiğine işaret eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtikten sonra ilk mahalli seçimlerimizle allahın izniyle karşılaşacağız. AK Parti’nin en büyük başarılarından biri mahalli seçimlerde ortaya koyduğu öncülüktür, mahalli seçimlerde ortaya koyduğu başarıdır. Tabi bunun bir özelliği de var. AK Parti rastgele bir parti değil. AK Parti milletiyle organik bağ kurmuş, milletinin organik değerlerine yaslanan bir politik oluşum. Bunun için de her zaman toplumun en aşağı tabakalarından başlayarak, toplumun tüm kesimlerini tutarak politika yapan bir oluşum.”

“Dünyanın her tarafından iktidarda olan partiler eriyip, muhalefette olan partiler güçlenirken niçin Türkiye’de AK Parti iktidarda olduğu halde güçlenmeye devam ediyor, muhalefet ise yeni bir umut, heyecan yaratamıyor?” ifadelerini kullanan Çelik, bunun sırrının her şeyden önce AK Parti’nin bir politik parti olarak halk hareketi, Türkiye hareketi olması olduğunu belirtti.

Çelik, “AK Parti milletimizin özlemlerini, değerlerini politika arenasında, politika alanında temsil etmek isteyenlerin partisidir.” dedi.

İlk kuruldukları günden bu yana her vakit kaza örgütlerinin yalnızca AK Parti’nin oradaki temsilcisi olarak faaliyet göstermediğini, her bir kaza örgütü üyesinin bulundukları ilçede birer sivil toplum öncüsü olarak hareket ettiğini ifade eden Çelik, Çukurova İlçe Örgütünün da bu doğrultuda çalışma yürüttüğüne değindi.

Çelik, Çukurova’da şimdiye kadar hiç umutsuzluk görmediklerini, arkadaşların her zaman umutlu ve güler yüzlü olduğunu, bu yüzden örgüte teşekkür ettiğini aktardı.

“Aday adaylığı AK Parti ailesi içinde bir centilmenlik yarışıdır”

Belediyeyi almak istediklerini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

“Tabi çeşitli ölçümler yapılacak, çeşitli kriterler ortaya koyulacak açık veyahut saklı kimi ölçümlerle kimin örgütümüz tarafından daha çok benimsendiği, kimin yurttaşlarımız tarafından belediye başkanı olarak görülmek istendiğiyle alakalı çok kuvvetli çalışmalar yapılacak. Neticede bir arkadaşımız seçilecek, aday olarak gösterilecek. Aday adaylığı AK Parti ailesi içinde bir centilmenlik yarışıdır. Birisi aday olduktan sonra diğerlerinden herhangi birisi onu hırpalamaya kalktığı zaman asalında AK Partili bir davranış sergilemediği ortaya çıkar. Tabi AK Parti’deki herkesin AK Partili olmasını, AK Partili gibi davranmasını umut ederiz ve bekleriz. Fakat ne yazık ki ara ara AK Parti’li olmakla AK Parti’de olmak aynı şey olmayabiliyor. AK Parti’de olup da AK Partili gibi davranmayan olduğu zaman biz de onu ailemizin içerisinde hata sonucu ortaya çıkmış bir öğe olarak görüp, ailemizi bundan uzak tutuyoruz.”

Pek çok adayın olduğunu vurgulayan Çelik, genel merkezin bir takvim ortaya koyacağını ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a arz edileceğini, MYK’da karara bağlandıktan sonra o takvimin süratle hayata geçirileceğini söyledi.

Çalışmaların kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi gerektiğine değinen Çelik, şunları kaydetti:

“Son senelerde çevremizde olup bitenlere bakın. Ansızın çok terör örgütünün bize saldırısı, ekonomik saldırıyla karşı karşıya kalmamız, bunun çevreninde hepsinin gelip dayandığı nokta şudur; Reisicumhurumuzu hedef alırlar, AK Parti’nin iktidar olmaması için bazı politik projelere destek olurlar. Zira, AK Parti’nin temsil ettiği şey bu ülkenin bağımsızlığıdır, bu ülkenin geleceğidir, bu ülkenin kendi değerlerine dayanarak ayakta durmasıdır. Şayet Reisicumhurumuz, AK Parti bu değerlere yaslanmasaydı emin olun bugün karşı karşıya kaldığımız kara propagandaları yürüten bu merkezler bize övgüler diziyor olacaklardı.”

Birlik ve beraberliğin devam etmesinin ehemmiyetini anlatan Çelik, fitnelere, diğer ayrılık unsurlarına müsade edilmemesi, Türkiye’ye yapılacak hizmetlere, Türkiye’nin geleceğine odaklanmış olarak bu yolda yürünmesi halinde kimsenin Türkiye’yi engellemesinin mevzubahis olamayacağını aktardı.

“O kadar çok kriz aştık ki o kadar çok umutsuzluk ortamını o kadar büyük umutlara çevirdik ki, çözülemez kriz yoktur, aşılamaz mani yoktur, üstünden geçilemez yokuş yoktur. Sizin desteğiniz olduğu sürece AK Parti’nin aşamayacağı mani, bozamayacağı tuzak yoktur.” diyen Çelik, ihtiyaç duyulan tek şey sizin desteğin sürmesi, birlik ve dirliğin savunması olduğunu vurguladı.

Parti Söcüsü Ömer Çelik, daha önceki CHP Milletvekili Dursun Çiçek’in bir televizyon programında yaptığı konuşmaya ait, “Bu kadar vakit geçmiştir, bu kadar acılar yaşanmıştır, üzerine bu kadar konuşulmuştur fakat ne yazık ki CHP’de Yassıada anlayışı değişmemiştir.” diye konuştu.

Çelik, seçimlerin başka partileri yorduğunu ancak AK Parti’ye enerji yüklediğini söyledi.

Diğer partiler için seçimin, mağlubiyetlerinin tekrar tekrar tescil edileceği bir karabasan olduğunu vurgulayan Çelik, “Sözgelimi CHP için seçim bir kabustur. Ama AK Parti için bir demokrasi şöleni, bir demokrasi bayramıdır.” diye konuştu.

Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Belediyelerde CHP’li belediyeler öncüdür, onlardan daha başarılı belediye yoktur.” şeklindeki izahını hatırladarak, şöyle devam etti:

“Bu ileti geldiği zaman bana herhangi bir şekilde birisi bunu üretmiş ve komedi tümcesi olarak yazmış zannettim. En büyük başarımız, toplumla direk bağ ve ilişki kurduğumuz yerel idarelerdedir, belediyelerdedir. Biz siyaseti yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya doğru yapıyoruz. Bizim görevimiz, devletin, devlet refleksinin neticelerini yurttaşa empoze etmek değil, tam tersine yurttaşın gücünü alarak, devlet ve hükümet hayatını kurgulamak, yurttaşın talepleri doğrultusunda hükümet etmeyi sağlamak, devletin faaliyet göstermesini sağlamak.”

“CHP’de Yassıada anlayışı değişmemiştir”

Çelik, eski CHP Milletvekili Çiçek’in bir televizyon programında yaptığı konuşmasına ilişkin, şunları kaydetti:

“Bu kadar zaman geçmiştir, bu kadar acılar yaşanmıştır, üzerine bu kadar konuşulmuştur ama maalesef CHP’de Yassıada anlayışı değişmemiştir. Biz de dedik ki; herhalde milletvekillerinin söylediği bu çirkin, dayatmacı, millete tepeden bakan bu tümceyi duymadılar. Onun üzerine medya toplantısında dedim ki, ‘Gereken adli teşebbüslerde bulunacağız ama CHP’nin de buna bir şey söylemesi gerekli.’ Buna söylenmiş herhangi bir şey yok arkadaşlar. Aynı şekilde devam ediyor.”

“Reisicumhurumuz herhangi bir ulusal problemde taviz vermez”

Kılıçdaroğlu’nun, bir konuşmasında uçak problemini gündeme getirdiğine değinen Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Cumhuriyeti bir takım devletlere, bir takım devletler de Türkiye Cumhuriyeti’ne jest yapıyor. Bunu, verilmiş bir taviz veyahut bunun karışılığında Reisicumhurumuzun bir taviz vereceği şeklinde bazı çirkin tümcelerle ortaya koymaya çalışıyorlar. Reisicumhurumuzun öncülüğünü tek tümceyle özetleyecek olsak, ‘Ulusal problemlerde Türkiye’nin ulusal çıkarları ile ilgili kararlı bir tavizsizlik.’ diyebiliriz. Dolayısıyla Reisicumhurumuzun rastgele bir ulusal problemde taviz vereceğini söylemek, olsa olsa bir CHP Genel Başkanının yeni yalanı olur.”

Çelik, armağan edilen uçağın şahsi stoka değil, devlet stokuna girdiğini belirterek, “Bunu söyleyen kişinin, bunu söyleyebilecek şekilde bir siyasi konumu ve bir siyasi duruşu var mıdır? Milli istem hediye edilemez, ayrılamaz, devremülk gibi kullanılamaz. Peki ne yaptı Kılıçdaroğlu? Tuttu, milli iradenin tecellisiyle ortaya çıkmış 15 milletvekilini İYİ Parti’ye hediye etti. Bu şekilde milli iradenin kendisine verdiği görevi, devre mülk gibi bir başka partiye hediye eden bu şahıs, çıkıyor taviz ve benzeri gibi uygulamalardan söz ediyor.” şeklinde konuştu.

Reisicumhur Erdoğan’ın BİRLEŞMİŞ MİLLETLER toplantısındaki konuşması

Türkiye Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın BİRLEŞMİŞ MİLLETLER toplantısında konuşmasının en ehemmiyetli bölümünü Kudüs ve Filistin problemine ayırdığını vurgulayan Çelik, bu konuşmanın İsrail gazetelerine kadar haber olduğunu dile getirdi.

Çelik, Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’ın BİRLEŞMİŞ MİLLETLER toplantısında Filistin ve Kudüs’ten söz etmediği şeklinde izah yaptığını ifade ederek, konuşmasını şöyle bitirdi:

“Binlerce haberi görmezden gelip, ‘böyle bir şey söylemedi’ diyor. Dolayısıyla gözünün önündekini görmeyen, bu kadar açık bir realiteyi fark etmeyen birisinin, bunların tabi genel başkan yardımcıları, danışmanları var, Türkiye’de ikinci olmuş bir partiyi yönetmeleri, Türkiye için ciddi bir ızdırap kaynağıdır. CHP’nin tabanını oluşturan yurttaşlarımız da Türkiye’nin geneli de bu ızdırabı hak etmiyor. En temel sorunlarda dersine çalışmayan, en temel sorunlarda dersini yapmaktan uzak duran bir yaklaşım ortaya çıkıyor.”

CEVAP VER

Yorum
Adını buraya gir