Başkan Erdoğan Isparta’da Toplu Açılış Töreninde Konuştu

0
53

Isparta (CUHA) – Isparta’da yapımı bitiren hizmet ve tesislerin toplu açılış merasiminde yaptığı konuşmada Reisicumhur Erdoğan, “Türkiye’nin geleceğinde terör örgütlerine ve bu örgütlere kapı kulluğu yapan hiç kimseye yer yoktur. Ülkemizin 81 vilayetinde hizmet için, kalkınma için, yol, köprü, okul yapılması için devlete ödenen vergilerin çukurlara gömülmesine, dağlara saçılmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Isparta’da yapımı bitiren hizmet ve tesislerin toplu açılış merasimine katıldı. Hükûmet Alanında gerçekleşen merasimde Reisicumhur Erdoğan, yurttaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

“BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ TARİHİNİN EN BÜYÜK HEZİMETİNİ YAŞIYOR”

Güvenlik kuvvetlerinin atılan kararlı adımlar sayesinde; Cerablus’tan El Bab’a, Afrin’den Irak’ın kuzeyine, Cudi’den Gabar’a kadar çok zor coğrafyalarda terör örgütlerine kan kusturduğunu belirten Reisicumhur Erdoğan, konuşmasının devamında, “Özellikle bölücü terör örgütü tarihinin en büyük hezimetini yaşıyor. Telsiz konuşmalarından ne tür yılgınlık ne tür bir yenilmişlik duygusu içinde olduklarını gayet iyi biliyoruz. Alan hâkimiyeti de psikolojik üstünlük de şu an hiç olmadığı kadar güvenlik birimlerimizin eline geçti. Bölgedeki yurttaşlarımız üzerinde artık örgütün baskısı ve zulmü hemen hemen kalmadı. Yurttaşlarımız yerine Kandil’deki terör baronlarına hizmet eden belediyelerden akan musluklar da tamamiyle kesildi. Görevlendirdiğimiz kayyumlar sayesinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki kardeşlerimiz uzun yıllar sonra belediyelerde hizmetle, yatırımla tanıştı” ifadelerini kullandı.

Reisicumhur Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin geleceğinde terör örgütlerine ve bu örgütlere kapı kulluğu yapan hiç kimseye yer yoktur. Bölücü örgütün belediye başkanı atamasına de, belediye olanaklarının şehir haramilerine peşkeş çekilmesine de hiçbir zaman tahammülümüz olamaz. Ülkemizin 81 vilayetinde hizmet için, kalkınma için, yol, köprü, okul yapılması için devlete ödenen vergilerin çukurlara gömülmesine, dağlara saçılmasına izin vermeyeceğiz.”

“ÜLKEMİZ TÜM ENGELLEME GAYRETLERİNE KARŞIN 2023 HEDEFLERİNE YOL ALMAYA DEVAM EDİYOR”

Türkiye’nin şu an yaşadığı dönemden hem politik hem ekonomik olarak güçlenerek çıkacağını vurgulayan Reisicumhur Erdoğan, “Ülkemiz tüm engelleme gayretlerine karşın 2023 hedefleri ve 2053 ile 2071 vizyonu doğrultusunda yol almaya devam ediyor. Bu başarıya, son 16 senedir olduğu gibi yeniden beraber erişeceğiz. Bu sıkıntıların üstesinden yine beraberce geleceğiz. Biz birilerinin ne dediğine değil, milletimizin ne söylediğine bakıyoruz” diye ilave etti.

CEVAP VER

Yorum
Adını buraya gir