Adana’da Hız Sınırını Aşan Sürücüler Helikopterden Kaçamadı

0
59

Adana (CUHA) – Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde “Trafik Kazalarını Tedbire Tasarısı” dahilinde başlatılan denetimler Adana’da değişik noktalarda devam ediyor.

Adana’da Helikopterle yapılan kontrollerde, trafik kaidelerine uymadığı saptayan sürücülere ceza uyguladı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Adana, Mersin, Osmaniye ve Niğde şehirleri otoban ve şehirler arası yol rotanında Havadan Helikopterle Trafik Denetimi neticesi 7 araca cezai işlem uygulandı.

Havadan Denetimler Devam Edecek

İçişleri Bakanlığının 100 günlük Eylem Tasarınında trafik güvenliğine yönelik ortaya koyduğu, evvelki sene aynı dönemine göre denetimlerin %2 oranında artırılarak, ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının %2 azaltılması amaçlanmakta.

Trafiğin yoğun olduğu rotalar ile kavşaklarda havadan helikopter ve drone ile trafik denetimlerine başlandı. Denetimlerde, otobanlarda ve şehirler arası karayollarında gözlenen sağ şeritte veya bankette yersiz vaziyette bekleme, ağır taşıtların yersiz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, makas atma, hatalı sollama, hız hududunu aşma, yakın takip, karayolu üzerinde mecburi haller dışında duraklamak, park yapmak gibi ihlallerin önlemesi başta olmak üzere, ana arterlerde trafiği aksatacak vaziyet ve ihlallere daha hızlı müdahale edilmesi amaçlanmakta.

CEVAP VER

Yorum
Adını buraya gir