A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu Medya Toplantısı Düzenledi

0
135

(CUHA) – A Ulusal Takımı Teknik patronu Mircea Lucescu, Rusya karşısında Türk futbolcusunun kalitesini göstermek istediklerini söyledi. UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup’ta yarın dış sahada Rusya ile karşılaşacak A Ulusal Futbol Takımı’nın teknik patronu Lucescu, Soçi şehrindeki “İsimler 1” spor tesisinde kaleci Sinan Bolat ile medya toplantısı tertip etti.

Rusya Ulusal Takımı’nın değişik bir tarzda futbol oynadığını belirten Lucescu, “Rusya fizik gücü yüksek, uzun toplarla oynayan, deneyimli oyunculardan heyeti, ikili mücadeleleri fizik gücüyle kazanan, süratli kimi. Biz ise onlara göre daha farklı oynayan, fizik gücümüz onlarla mukayese etmeyecek kadar farklı olan, daha kısa paslarla oynamaya çalışan bir ekibiz. Bakacağız, yarın kim daha başarılı olacak onu göreceğiz” dedi.

Rusya’nın fizik gücünü zorlayacak bir vaziyetlerinin olmadığını kaydeden Lucescu, “Ekibime, Türk futbolcusunun kalitesini ön tasarıya çıkarmaya çalışan, canlılıklarını, tekniklerini, yeteneklerini ön tasarıya taşımaya çalışan bir futbol oynatmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Lucescu, mücadelenin oynanacağı Fişt Stadyumu’nda yapılması tasarılanan idmanın yerinin değiştirilme sebebini de izah etti. Rusya Futbol Federasyonunun bu farklığı istediğini aktaran tecrübeli teknik adam, “Çimler kötü. Bu problemi halledecekler. Biz de bu farklığı kabul ettik” diye konuştu. ​

Sinan Bolat: “Oynadıkça daha da gelişeceğiz”

Kaleci Sinan Bolat ise ulusal takımın yeni bir kadrosunun olduğunu belirterek, “Çok genç, üst düzeyde oyuncular var. Avrupa’nın büyük takımlarında top koşturan futbolcular bulunuyor. Hepsi çok becerili. Oynadıkça daha da gelişeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Oynadıkları son iki mücadelenin çok umut verdiğini ifade eden Bolat, “Allahın izniyle yarınki karşılaşmada istediğimiz oyunu alana yansıtıp, mücadeleden iyi bir skorla ayrılmayı düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Yorum
Adını buraya gir